Program oraz plakat 29. Finału WOŚP w Gnieźnie

Program wydarzeń XXIX Finału w Gnieźnie

30.01

11.00 Rynek 

Start Biegu z Pierwszej Stolicy do Stolicy.

W sobotę 30 stycznia o godz. 11 z gnieźnieńskiego rynku wystartuje 27 biegaczy, wśród których znajdzie się Prezydent Miasta Tomasz Budasz i Starosta Piotr Gruszczyński.  Wszyscy biegacze pokonają razem pierwszy pięciokilometrowy odcinek. Pozostałą trasę, podzieloną na 10 km  lub 20 km odcinki pokonają w zmieniających się trzyosobowych grupach. Meta biegu znajduje się w telewizyjnym studiu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na pl. Defilad, gdzie planują dotrzeć 31.01  około 21.00.  Bieg organizuje Fundacja Młodzi w Uzależnieniu. Mózgiem i niewyczerpywalnym żródłem energii tego przedsięwzięcia jest  Radny Miasta Gniezna Tomasz Dzionek. 

 31.01

Okoliczności zmusiły nas do szukania innych niż zwykle sposobów dotarcia do mieszkańców Gniezna. Przede wszystkim musi być bezpiecznie ! Skoro nie możemy 

zaprosić mieszkańców do CK  eSTeDe  postanowiliśmy, że Finał będzie mobilny

 i pojedzie do mieszkańców. Wolontariusze wsiądą do zabytkowych samochodów 

i dotrą z puszką w każdy zakamarek miasta. Część wydarzeń Finału odbędzie się on line, a część na zewnątrz, wszystko z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. 

10.00-16.00 Samochodowa  zbiórka do puszek

Rajd zabytkowych samochodów ulicami miasta. Wolontariusze dotrą wszędzie!

W rajdzie wezmą udział  citroeny 2CV ( popularne „kaczki”) oraz samochody należące do klubów Nocna Jazda Samochodem bez Celu  oraz Klasyczne Gniezno . Rajdem dowodzą panowie Slawomir Poniewiera i Piotr Wawrzyniak. 

 11.00-14.00 Rynek

Kareją po Karei – Przejazdy bryczką za wrzut do puszki. 

Zabytkowe samochody będa wozić wolontariuszy, a mieszkańców Gniezna wozić będzie,oldschoolową , drewnianą bryczką czyli kareją , Stajnia pod Wierzbami                     z Jankówka.

12.00 Jezioro Łazienki 

 „WOŚPowanie” – morsowanie dla WOŚP.  

Kto ma gorące serce ten chłodu u się nie boi i dotrze nad Jezioro Łazienki, żeby razem z Królewskimi Morsami poprawić sobie samopoczucie, a co najważniejsze zwiększyć odporność swojego organizmu na infekcje i zimno, zasilając przy tym puszkę z serduszkiem.   

12.00-15.00 Muzyczny autobus MOK  – koncerty wewnątrz zabytkowego autobusu,       w kilku miejscach miasta.

Wypełniony muzyką w wykonaniu MOK-owskich artystów zabytkowy autobus MPK dotrze do mieszkańców gnieźnieńskich osiedli. Głośniki umożliwią odbiór koncertu na świeżym powietrzu, w dystansie i maseczkach.  

17.00-19.00  CK eSTeDe  aukcje i koncerty on line:

NiewiadomoKTO i Cezary Olszewski- uczestnik Voice of Poland Senior będą tymi, którzy wystąpią jako pierwsi w nowo wyremontowanej sali widowiskowej CK eSTeDe. Wydarzenie będzie transmitowane. Wylicytowane przedmioty będzie można odebrać z eSTeDe tego samego dnia, po wrzuceniu gotówki do Sztabowej Puszki Stacjonarnej. 

19.00-20.00 Klub Muzyczny Młyn koncert on line

Na zakończenie  Finału jak zwykle muzyka. Tym razem koncert dostępny tylko  on line, w legendarnym Muzycznym Klubie Młyn, który wyjątkowo otwiera  swoją przyjazną muzykom i muzyce przestrzeń dla zespołu Man”y HandTransmisja dostępna będzie na: Facebook / Youtube / TV Gniezno. Dodatkowo wywiady na żywo z zespołem oraz WOŚP – Gniezno. “Reaktorem atomowym” przedsięwzięcia jest Audio-Serwis Janusz Jóźwiak. Link do wydarzenia https://www.facebook.com/events/754307575520176

20.00 Laserowe “światełko do nieba” 

Sponsor Prezydent Miasta Gniezna 

Współautorem Plakatu WOŚP’owego jest Jarosław Gryguć

Link do koncertu w dniu Finału – Manyshand:

https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR067fIt-ddDvwqP7iwe-e_jzJWsqh4KMfg__31099KlURabBeI6ghEJaK8&v=f1UREGLS_R4&feature=youtu.be&ab_channel=muzanaM%C5%81YN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *