Czym jest eSkarbonka?

eSkarbonka to wirtualna puszka iWolontariusza. Żeby ją założyć możesz być wolontariuszem zarejestrowanym w danym sztabie, ale nie musisz. eSkarbonkę może założyć każdy! Jeśli jesteś osobą pełnoletnią, możesz to zrobić samodzielnie. Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią – potrzebujesz pomocy i zgody opiekuna.

Kto może założyć eSkarbonkę?

eSkarbonkę może założyć każdy! Jeśli jesteś wolontariuszem zarejestrowanym w Sztabie, możesz zalogować się na swój profil iWolontariusza i tam uruchomić eSkarbonkę. To bardzo proste!

Jeśli nie jesteś wolontariuszem zarejestrowanym w Sztabie, a chciałbyś zbierać do internetowej puszki i masz ukończone 18 lat, wejdź na stronę iWolontariusz i załóż konto, klikając w przycisk “zostań iWolontariuszem i załóż eSkarbonkę”. Wtedy będziesz mógł zbierać online i automatycznie zostaniesz przypisany do wirtualnego Sztabu eSkarbonki.

Jeśli nie jesteś wolontariuszem zarejestrowanym w Sztabie, a chciałbyś zbierać do internetowej puszki i nie masz ukończonych 18 lat, poproś o pomoc osobę dorosłą. W procesie rejestracji Twoi rodzice lub opiekunowie muszą podać swoje dane, a następnie zatwierdzić Twoją eSkarbonkę poprzez swojego maila.

W ramach wsparcia 29. Finału swoją eSkarbinkę może utworzyć także firma.

Jeśli będziecie mieć jakieś pytania – piszcie na adres: eskarbonka@wosp.org.pl – pomożemy!

Jak mogę uruchomić eSkarbonkę?

Jeśli jesteś wolontariuszem przypisanym do konkretnego Sztabu, wejdź w swój profil w serwisie iWolontariusz i kliknij “Uruchom eSkarbonkę”. Tak, to takie proste!

Jeśli nie jesteś wolontariuszem przypisanym do konkretnego Sztabu, a masz skończone 18 lat, załóż swój profil na platformie iWolontariusz i kliknij “Uruchom eSkarbonkę”.

Jeśli nie jesteś wolontariuszem zarejestrowanym w Sztabie, a chciałbyś zbierać do internetowej puszki i nie masz ukończonych 18 lat, poproś o pomoc osobę dorosłą. W procesie rejestracji Twoi rodzice lub opiekunowie muszą podać swoje dane, a następnie zatwierdzić Twoją eSkarbonkę poprzez swojego maila. Jeśli będziecie mieć jakieś pytania – piszcie na adres: eskarbonka@wosp.org.pl – pomożemy!

Jak poznam czy moja eSkarbonka jest aktywna?

Po uruchomieniu eSkarbonki otrzymasz link do własnej eSkarbonki a na Twoim koncie w iWolontariuszu, zobaczysz podsumowanie Twojej internetowej zbiórki.

Jak działa eSkarbonka?

Zachęcaj znajomych do przekazywania wpłat na Twoją eSkarbonkę, eSkarbonkę Twojego Sztabu czy firmy. Indywidualny link do eSkarbonki można udostępniać w mediach społecznościowych, wysyłać mailem, umieścić na stronie internetowej lub prowadzonym przez siebie blogu. Niech jak najwięcej osób dowie się o Twojej zbiórce – bo pomaganie jest dziecinnie proste!

Kiedy mogę kwestować eSkarbonką?

Założenie eSkarbonki będzie możliwe od 1 grudnia 2020 do dnia Finału włącznie. Wszystkie eSkarbonki rozliczą się automatycznie 15 stycznia 2021 r. o godz. 23:59.

Jak rozliczyć eSkarbonkę?

Wszystkie eSkarbonki rozliczą się automatycznie 15 stycznia 2021 r. o godz. 23:59. Będziesz mógł ją sprawdzić wchodząc na swoją eSkarbonkę lub sprawdzając wynik w Bazie Wolontariuszy.

Wynik z Twojej eSkarbonki nie sumuje się z wynikiem zebranym do tekturowej puszki kwestarskiej.

Jeśli będziecie mieć jakieś pytania – piszcie na adres: eskarbonka@wosp.org.pl – pomożemy!

Czy kwota zebrana do eSkarbonki zostanie dopisana do mojego rozliczenia?

Kwota zebrana do eSkarbonki nie zostanie dopisana do Twojego rozliczenia. Suma wszystkich eSkarbonek będzie wyświetlała się na stronie eskarbonka.wosp.org.pl

Jak mam się zarejestrować, by założyć eSkarbonkę?

  • Jestem pełnoletnim wolontariuszem, który rejestrował się tradycyjnie, w Sztabie.

Załóż konto na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl używając przycisku „zarejestruj się”. Tam podaj swoje dane (takie same, jakie podałeś na zgłoszeniu papierowym, czyli imię nazwisko, adres e-mail i numer PESEL). Nasz system znajdzie Cię w bazie. Jeśli wszystkie                      dane będą się zgadzać – konto zostanie założone od razu. Jeśli nie (bo np. nie będzie zgadzał się adres e-mail lub numer PESEL) – prosimy o kontakt wolontariusze@wosp.org.pl. Będziemy działać indywidualnie.

  • Jestem pełnoletnim wolontariuszem, który rejestrował się online.

Zaloguj się (formularz logowania) na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl używając dokładnie takich samych danych, których użyłeś kiedy zapisywałeś się jako wolontariusz.

  • Nie jestem zarejestrowany w sztabie, ale chcę założyć eSkarbonkę i mam ukończone 18 lat.

Jeśli nie jesteś wolontariuszem zarejestrowanym w Sztabie, a chciałbyś zbierać do internetowej puszki i masz ukończone 18 lat, wejdź na stronę iWolontariusz i załóż konto, klikając w przycisk “zostań iWolontariuszem i załóż eSkarbonkę”. Wtedy będziesz mógł                           zbierać online i automatycznie zostaniesz przypisany do wirtualnego Sztabu eSkarbonki.

  • Nie jestem zarejestrowany w sztabie, ale chcę założyć eSkarbonkę i jestem osobą niepełnoletnią.

Jeśli nie jesteś wolontariuszem zarejestrowanym w Sztabie, a chciałbyś zbierać do internetowej puszki i nie masz ukończonych 18 lat, poproś o pomoc osobę dorosłą. W procesie rejestracji Twoi rodzice lub opiekunowie muszą podać swoje dane, a następnie                             zatwierdzić Twoją eSkarbonkę poprzez swojego maila.

  • Chce zarejestrować się jako firma

Załóż profil dla firm na platformie iWolontariusz i kliknij „Uruchom eSkarbonkę”.

Jeśli będziecie mieć jakieś pytania – napisz na adres: eskarbonka@wosp.org.pl – pomożemy!

Czy mój Sztab może założyć eSkarbonkę?

Oczywiście, każdy Sztab może zbierać także online. W skarbonce sztabu, sumują się także kwoty zebrane za pomocą eSkarbonek Wolontariuszy należących do danego sztabu.

Wystarczy, że szef Sztabu wejdzie w Bazę Szefa Sztabu i w zakładce „eSkarbonka” uruchomi taką opcję. Zakładając eSkarbonkę sztab otrzymasz indywidualny link, który może umieszczać w internecie (na facebooku, blogu itp.).

Na stronie eSkarbonki danego sztabu zobaczysz sumę wpłat przekazanych bezpośrednio do eSkarbonki sztabu, a także eSkarbonek jego wolontariuszy.

eSkarbonki są również automatycznie udostępnione na stronie Twojego Sztabu. Listę stron sztabów znajdziesz TUTAJ! 

Co jeśli mój Sztab nie ma eSkarbonki?

Może być taka sytuacja. W tym wypadku możesz zgłosić się do Szefa Sztabu i poprosić o założenie eSkarbonki. Jeśli w tym roku się to nie uda – o nic się nie martw, spróbujecie na następnym Finale! A jeśli masz ochotę – załóż swoją eSkarbonkę lub dorzuć się do eSkarbonki innego wolontariusza.

Jestem opiekunem niepełnoletnich wolontariuszy, czy mogę założyć dla nich eSkarbonkę?

Tak. W imieniu osoby niepełnoletniej od 16 roku życia eSkarbonkę może założyć opiekun iWolontariusza, który zarejestruje się w bazie iWolontariusz.

Jakimi metodami płatności mogę płacić w eSkarbonce?

W eSkarbonkach polskich sztabów i ich wolontariuszy możesz płacić za pomocą karty Mastercard i systemu PayU.

W eSkarbonkach sztabów zagranicznych  i ich wolontariuszy możesz płacić za pomocą karty Mastercard i systemu PayPal.

W przypadku sztabów zagranicznych:

  • najpierw wybierasz kwotę w PLN (kwota przeliczona po aktualnym kursie Euro znajduje się poniżej kwoty w PLN)
  • W nowootwartym oknie możesz wybrać metodę płatności, dostępne metody są uzależnione od Twojego kraju i ustawień konta. Możesz zapłacić dowolną metodą i walutą przypisaną do Twojego konta.
  • w swoim systemie sztab będzie widział kwotę przeliczoną znów na PLN.